Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Innowacyjne rozwiązanie na skalę światową - łódka solarna nowej generacji

Łódka przeznaczona jest dla wszystkich miłośników rekreacji wodnej, wędkarzy, ornitologów, fotografów przyrody. Zastosowanie napędu elektrycznego umożliwia eksplorację akwenów, gdzie zabronione jest używanie silników spalinowych.


Przy doborze parametrów eksploatacyjnych łódki duży nacisk położono na jej autonomię i ergonomię. Energia elektryczna  zgromadzona w baterii akumulatorów umożliwia spokojne pływanie przez 8 godzin nawet w warunkach, kiedy nie jest możliwe ładowanie akumulatorów energią słoneczną. Przekłada się to na zasięg około 50 km. Dzięki umieszczeniu paneli fotowoltaicznych na dachu łódki, w sprzyjających warunkach pogodowych możliwe jest pływanie korzystając wyłącznie z energii na bieżąco dostarczanej ze słońca. Producent przewidział również możliwość doładowania akumulatorów ze zwykłego gniazdka elektrycznego.

 


Wymiary łódki (200x400 cm) gwarantują wystarczającą ilość miejsca dla czterech osób. Wymiary te, w połączeniu z niewielką wagą (ok. 400 kg), umożliwiają transportowanie łódki na przyczepie lekkiej.
Łódka w całości wykonana została w Polsce.


Oferta producenta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju wypożyczalni sprzętu wodnego.
Producent: firma JD Inżynieria Ruchu