Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Konkursy dla architektów i projektantów

 

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA - organizatorem Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie oraz  Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci zaprasza do udziału w konkursie RYTM ŚWIATŁA - nowe życie w starej ramie oraz konkursie Lampa OLED - oświetlenie miejsca pracy.

 
Konkursy skierowane są do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, designem a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursach mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach - maksymalnie 4-osobowych.


Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody pieniężne, a prace laureatów i finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXVI Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2018 w dniach 31 stycznia-2 lutego  2018 r. w Warszawie.

 


RYTM ŚWIATŁA – NOWE ŻYCIE W STAREJ RAMIE

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie „nowego życia w starej ramie”, czyli stworzenie projektu z wymyślonymi nowymi elementami w starych strukturach architektoniczno-przestrzennych. Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.

Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.
Przy projektowaniu i kreowaniu „nowego życia w starej ramie” należy zastosować rozwiązania oświetleniowe z oferty firmy LUG Light Factory – Sponsora Konkursu.


 

LAMPA OLED – OŚWIETLENIE MIEJSCA PRACY


Wyobraźmy sobie miejsce pracy – biuro, warsztat, szpital, fabrykę...Powinno być one dobrze oświetlone, tak, aby nasz wzrok się nie męczył, abyśmy mogli wykonywać nasze czynności precyzyjnie i poprawnie, aby nie przygnębiał nas zbyt zimny kolor światła, aby nie męczyło nas zbyt wysokie lub zbyt niskie jego natężenie.
Let’s work – and sky is the limit ...

Z tak opisanym zadaniem konkursowym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom Konkursu Lampa OLED – oświetlenie miejsca pracy. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego z miejscem pracy z wykorzystaniem nowoczesnej  technologii OLED. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem miejsca pracy, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia, albo miejsca pracy w plenerze, w lesie, na plaży, na lub w wodzie, w kosmosie.

Sponsorami nagród w Konkursie Lampa OLED są firmy: OLEDWorks,  Spot Light i Britop Lighting oraz firma Alfa Sosnowscy.

Od uczestników konkursu wymaga się, aby projekt był przygotowany w stopniu umożliwiającym realizację prototypu na jego podstawie. Zaleca się wykorzystanie w projekcie nowoczesnych źródeł światła, jakim są OLEDy.
Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w Warszawie podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

 


 

 

Szczegówe informacje - warunki oraz formularze znajdziecie Państwo w zakładkach:

 

Konkurs Rytm Światła...oraz KonkursLampa OLED

 

Zapraszamy do udziału !!!