Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Architekt Alfonso Femia na Targach ŚWIATŁO!

Alfonso Femia, światowej sławy włoski architekt, będzie gościem jubileuszowej, 20-stej Konferencji Architekura-Światło-Przestrzeń. Spotaknie organizowane jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego i odbędzie się 1 lutego 2018 r. podczas Targów ŚWIATŁO 2018. Konferencji patronuje Izba Architektów RP.

Architekt, przedstawi swoje koncepcje i rozwiązania architektoniczne, w tym ostatnio nagrodzone projekty oraz podzieli się uwagami na temat warsztatu z uwzględnieniem zastosowania światła do kształtowania przestrzeni obiektów. Podczas spotkania przewidziana jest dyskusja.

Alfonso Femia ukończył Wydział Architektury na Uniwersytecie w Genui i tam też w 1995 roku wspólnie z Gianluca Peluffo założyli swoją pracownię 5+1 AA. Od tego momentu zaczęła się ich dobra passa, której owoce zbierają aż po dziś dzień. Zespół zapraszany był do udziału w wielu międzynarodowych konkursach, realizował swoje projekty w dużych europejskich miastach, a ich wystawy podziwiać było można niemal na wszystkich kontynentach.

 

Na zdj.  budynek BLN-BNP Paribas. Fot. Luc Boegly

Wśród konkursów, w których udział wzięła pracownia 5+1 AA do najważniejszych zaliczyć należy: rozbudowę Pałacu Sprawiedliwości w Sienie, projekt mostu Kongresowego w Rzymie, strefę Rizzoli w Mediolanie, nowe centrum handlowe Romana w Rzymie, czy Nowy Pałac Kina w Wenecji. Spośród licznych realizacji pracowni wspomnieć należy kampus uniwersytecki w Savonie, muzeum w Aquilei, laboratoria uniwersyteckie w Genui, pawilon wystawienniczy w Bazylei, restrukturyzację koszar im. Ferdinando di Savoia w Rzymie oraz zagospodarowanie przestrzeni użyteczności publicznej w Savonie, Sestri Lavente, Celle Ligule i Genui.

 

Ich prace można było podziwiać na wystawach na całym świecie: w Graz (Austria), Istambule (Turcja), Kobe (Japonia), Kioto (Japonia), Nowym Jorku (USA), Londynie (Wlk. Brytania), a także w Polsce w Centrum Sztuki i Kultury Japońskiej Manggha w Krakowie. Więcej informacji o architekcie na stronie: http://www.atelierfemia.com/en/profile/

 

 

 

Już dziś zaparszamy do udziału w Konferencji Architektura-Światło-Przestrzeń, które będzie okazją do spotkania z tym słynnym architektem.

Udział w warsztacie jest BEZPŁATNY. O możliwosci rejestracji na konferencję będziemy informaowac Państwa na bieżąco.