Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Nowa edycja konkursów dla architektów i projektantów

KREATYWNE KONKURSY DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW

Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystki

                                                                    Rytm ŚWIATŁA - dom marzeń

 Rusza nowa edycja konkursu na projekt designerskiej lampy zainspirowany światłem sztucznym towarzyszącym nam podczas odpoczynku oraz nowa edycja Konkursu Rytm ŚWIATŁA...którego motywem przewodnim jest "dom marzeń. 


Organizator
Organizatorem konkursów jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA - organizatorem Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci.
Konkursy skierowane są do młodych architektów, projektantów wnętrz oraz studentów i absolwentów kierunków związanych ze wzornictwem, architekturą, designem i sztuką.


Zadania  Konkursowe


 

Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki

Światło sztuczne towarzyszy nam we wszystkich naszych działaniach, również tych najprzyjemniejszych, związanych z rekreacją i turystyką. Dzięki technologii OLED możemy zminimalizować źródło światła do niezbędnego minimum, a jego lekkość i poręczność może być dodatkowym atutem w podróży. Czekamy na propozycje, w których światło sztuczne towarzysząc nam w odpoczynku lub wakacyjnych wyprawach będzie łączyć się z innowacją, funkcjonalnością, nowoczesnością i pięknem.

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie oświetlenia sztucznego - elementu oświetlenia związanego z rekreacją i turystyką. Może to być cały system oświetleniowy, oprawa oświetleniowa, lampa wisząca, stojąca, ale też dowolny element oświetleniowy o nowatorskiej funkcji i formie. Projekt powinien wykraczać poza granice typowego myślenia o roli i możliwościach oświetlenia w  architekturze, architekturze wnętrz i designie.
Konkurs startuje 30 czerwca 2018 r., a zgłoszenia można przesyłać do 18 stycznia 2019 r. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne: zdobywca pierwszego miejsca – 2 500 zł, drugiego miejsca – 1 000 zł, trzeciego – 500 zł.

Ponadto, wybrany przez Jury projekt lampy zostanie wdrożony do produkcji jako prototyp. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną podczas XVII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO,
13 marca 2019 r. oraz zamieszczone na stronach internetowych: www.lightfair.pl, www.pzpo.pl, www.kanlux.pl, patronów medialnych a także na Fb.
Rytm ŚWIATŁA - dom marzeń

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie ”domu marzeń”. Czy będzie to dom usytuowany w ciekawym krajobrazie : zawieszony na skale, nad brzegiem morza czy jeziora, może na wodzie albo pod ziemią ,
czy może dom o niebanalnej formie i charakterze, w nowoczesnej technologii? To zależy wyłącznie od wyobraźni, kreatywności autora projektu.

Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.
   
Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do światła i opraw oświetleniowych. Organizatorzy konkursu celowo nie wskazują miejsca czy przestrzeni, w której dany projekt oprawy oświetleniowej ma być umieszczony, stąd tytuł konkursu „RYTM ŚWIATŁA…”, aby pozostawić uczestnikom jak najwięcej swobody i uruchomić ich kreatywność.


Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.
W nadchodzącej edycji, Sponsorem Konkursu jest firma KANLUX, której rozwiązania oświetleniowe należy zastosować przy projektowaniu i kreowaniu „domu marzeń”.
Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace dotychczas nie nagradzane a także nie publikowane w mediach i wydawnictwach o zasięgu krajowym i międzynarodowym

 


Termin przesyłania zgłoszeń upływa 18 stycznia 2019 roku. Nie zwlekaj! Jeśli masz ciekawy pomysł na oryginalny projekt lampy lub wizję swojego domu marzeń aplikuj już teraz!

Przypominamy, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pienięzne oraz rzeczowe.


Zapraszamy do udziału!

 

Szczególy dotyczące konkursów oraz regulaminy i formularz zgłoszenia na stronach:

 

Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki

Rytm ŚWIATŁA - dom marzeń