Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Aktualności / Patronat Instytutu Adama Mickiewicza

 

Instytut Adama Mickiewicza

 

 

Instytut Adama Mickiewicza jest narodową instytucją kultury, której misją jest budowa i komunikacja wymiaru kulturalnego marki Polska poprzez aktywny udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej. Instytut zrealizował i realizuje projekty kulturalne w 70 krajach na 5 kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Rosji, Izraelu, krajach Beneluksu, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Francji, Niemczech, Turcji, USA, na Ukrainie, Litwie, a także w Algierii, Maroku, Indiach, Japonii i  Chinach. W ramach dotychczas zrealizowanych działań IAM zaprezentował blisko 5 550 wydarzeń, które obejrzało blisko 52 miliony widzów na pięciu kontynentach. Wszystkie projekty prowadzone przez Instytut sygnowane są flagową marką Culture.pl.

 

Konkursy RYTM ŚWIATŁA - dom marzeń oraz  Lampa OLED dla potrzeb turystyki i rekreacji skierowane są do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, designem a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursach mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach - maksymalnie 4-osobowych.

Dla zwycięzców konkursów przewidziano nagrody pieniężne, a prace laureatów i finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXVII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2019. Targi odbywają się w dniach 13 - 15 marca  2019 r. w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów znajdą Państwo tutaj.

 

 

Zapraszamy do udziału!