Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Wydarzenia towarzyszące targom

 

DODATKOWE WYDARZENIA ZORGANIZOWANE NA TERENIE TARGOWYM

Targi ŚWIATŁO 2017 i Targi ELEKTROTECHNIKA 2017 oprócz ekspozycji wystawienniczych i szkoleń branżowych to także wyjątkowo bogaty program wydarzeń towarzyszących –konsultacje branżowe, wystawy osiągnięć polskiej myśli technicznej i polskiego designu.


STREFA WNĘTRZE OTWARTEPodczas Targów Światło zaaranżowana została przestrzeń WNĘTRZE OTWARTE wg projektu i pod nadzorem architekt Justyny Smolec. Na specjalnej powierzchni przedstawiona została kuchnia z jadalnią, łazienka, pokój do wypoczynku i salon. We WNĘTRZU OTWARTYM ważną rolę odgrywał każdy detal.


„Koncepcja WNĘTRZA OTWARTEGO narodziła się z konieczności rozmów o świadomym projektowaniu. O projektach, które niosą ze sobą wartość ponadczasową, które są wynikiem zrozumienia konkretnych potrzeb, a nie wynikiem chwilowej fascynacji czy mody. Targi oświetleniowe są znakomitym miejscem żeby tę ideę rozświetlić” – podsumowuje Justyna Smolec.

 


„Wnętrze Otwarte” tworzyło 14 firm z branży oświetleniowej i wyposażenia wnętrz, a wśród nich znane i cenione polskie marki: Barlinek, Koło, Rec.On, Anwis czy Adriana oraz zagraniczne, Pfleiderer, Flos, Slamp i Forlight, OLEDworks czy Maas & Roos.
Każdego dnia targów we Wnętrzu Otwartym prowadzone były niezwykle ciekawe spotkania i panele dyskusyjne zarówno z przedstawicielami firm, jak i zaproszonymi projektantami.


WYSTAWA POLSKIEGO DESIGNUMiędzynarodowe Targi Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO, to jedna z największych tego typu imprez w Europie. Przyciąga setki firm z całego świata oraz ogromne rzesze zwiedzających. Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod względem różnorodności prezentowanych ekspozycji. Na targach SWIATŁO 2017 zagościły wystawy młodych polskich artystów, projektantów i designerów.


Light it up! Wystawa Stowarzyszenia Projektantów Form Przemysłowych

Targom ŚWIATŁO 2017 towarzyszyła wystawa “Light it up!” zorganizowana przez Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Zaprezentowane zostały różnorodne projekty oświetleniowe członków stowarzyszenia. Lampy i obiekty świetlne powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat i odnoszą się do aktualnie panujących trendów zarówno w oświetleniu wewnętrznym jak i zewnętrznym. Na wystawie obok dokonań doświadczonych projektantów znalazły się również projekty młodszego pokolenia.
Celem Wystawy było zainicjowanie współpracy projektantów wzornictwa z przedstawicielami przemysłu. Zależy nam, aby dobrze zaprojektowane produkty polskie mogły skutecznie konkurować  z największymi graczami międzynarodowymi na zglobalizowanym rynku produktów oświetleniowych i elektrotechnicznych.


Wystawa Wydziału Wzornictwa ASP

Na Targach ŚWIATŁO 2017 gościła również Wystawa projektów studenckich zrealizowanych na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Na wystawie zaprezentowane zostały prace z ostatnich lat, zrealizowane w różnych pracowniach projektowych począwszy od II aż do IV roku studiów.
W wystawie wzięły udział prace: Aleksandra Witaszczaka, Jędrzeja Fietty, Szymona Weglowskiego, Stanisława Leszczyńskiego, Jana Pfeifera, Alexandra Litwinskiego, Zuzanny Romanowskiej, Anny Filipiak, Zuzanny Czerczak, Piotra Cwalińskiego, Jana Lewczuka, Ireny Hołozubiec.

Wystawa pokonkursowa


Targom towarzyszyła także wystawa prac laureatów kreatywnych konkursów dla architektów i projektantów: Rytm ŚWIATŁA – miejsce dla sztuki w kulturach świata oraz Smaki Światła.

   

 

WYSTAWA TELETECHNIKAPo raz siódmy, w ramach Targów ELEKTROTECHNIKA, odrębny sektor stanowiła  Wystawa TELETECHNIKA 2017, prezentująca rozwiązania dla telekomunikacji i teletechniki. Wystawa skierowana była do projektantów, dystrybutorów, wykonawców i administratorów budynkowych i przemysłowych systemów teletechnicznych. Wystawa zorganizowana została we współpracy ze Stowarzyszeniem Teletechników Polskich XXI i Polską Izbą Radiodyfuzji Cyfrowej.

 

Wystawie TELETECHNIKA towarzyszyło szkolenie Nowoczesna instalacja telekomunikacyjna we współczesnym budownictwie oraz szkolenie Dlaczego warto pamiętać o infrastrukturze telekomunikacyjnej przy budowie i remoncie budynków?

Przez wszystkie dni targowe na Strefie i stoiskach branżowych odbywały się:
•    prezentacje nowoczesnego osprzętu instalacyjnego dla budynkowych instalacji telekomunikacyjnych,
•    konkurs wiedzy o telekomunikacji i teletechnice dla publiczności
•    pokazy spawania światłowodów, zarabiania kabli symetrycznych i koncentrycznych
•    pokazy wykonywania pomiarów tłumienności
•    konsultacje ze specjalistami branży teletechnicznej,
•    konsultacje z autorami „Kodeksu dobrych praktyk instalacji telekomunikacyjnych w budynkach wielorodzinnych„,
•    możliwość przystąpienia do programu doskonalenia i rekomendacji umiejętności zawodowych – wykorzystaj szansę.KONSULATCJE: z zakresu pomiaru wielkości fotometrycznych oraz eliminacji zakłóceń wywoływanych przez oprawy oświetleniowe

 


 
„Nowe wielkości pomiaru oświetlenia. Zalecenia CIE dotyczące migotania światła i oddawania barw LED.” Tak brzmiał temat konsultacji udzielanych na stoisku firmy GL Optic.

 

Z kolei na stoisku Politechniki Częstochowskiej można było zmierzyć poziom zakłóceń wywoływanych w sieci zasilającej przez układy elektroniczne instalowane w oprawach LEDowych oraz dowiedzieć się o sposobach ich eliminacji.

 

 

 

 INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE NA SKALĘ ŚWIATOWĄ - ŁÓDKA SOLARNA NOWEJ GENERACJI
Na Targach ŚWIATŁO 2017 i Targach ELEKTROTECHNIKA 2017 po raz pierwszy pokazano polskie rozwiązanie łódki solarnej nowej generacji. Łódka przeznaczona jest dla wszystkich miłośników rekreacji wodnej, wędkarzy, ornitologów, fotografów przyrody. Zastosowanie napędu elektrycznego umożliwia eksplorację akwenów, gdzie zabronione jest używanie silników spalinowych.

 

 SPOTKANIE Z PREZYDENTEM LECHEM WALĘSĄ
Jubileuszowe edycje Targów ŚWIATŁO 2017 i Targów ELEKTROTECHNIKA 2017 uświetniła obecność Prezydenta Lecha Wałęsy. Prezydent zwiedził tereny targowe, odwiedził stoiska polskich producentów a następnie uczestniczył w krótkim spotkaniu z laureatami głównych nagród targowych z lat ubiegłych.  Uczestnicy spotkania wspominali poprzednie edycje targów z racji tego, że Prezydent Lech Wałęsa był przez 20 lat fundatorem nagrody głównej targów. I tym razem Prezydent Lech Wałęsa wspomniał początki swojej pracy zawodowej związanej z elektrycznością.

 

 

KABARET HRABI
 

Uroczystą Galę Otwarcia Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017 i Międzynarodowych Targów ELEKTROTECHNIKA 2017 zakończył występ Kabaretu Hrabi. Jego skecze, w tym bezpośredni dialog ze zgromadzoną publicznością zostały nagrodzone gromkimi brawami.