Używamy plików cookies do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki (odwiedź witrynę dostawcy Twojej przeglądarki aby dowiedzieć się jak to robić).

Nowa edycja

 

KREATYWNY KONKURS DLA ARCHITEKTÓW I PROJEKTANTÓW

 RYTM ŚWIATŁA – DOM MARZEŃOrganizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA - organizatorem Międzynarodowych Targów Światło oraz śląskimi pracowniami: Goczołowie Architekci Studio Autorskie i Pracownią OVO Grąbczewscy Architekci.


Konkurs skierowany jest do osób związanych z architekturą, sztuką, wzornictwem przemysłowym, designem a także z wszelkimi innymi dziedzinami nauki. W konkursach mogą uczestniczyć, jako autorzy prac, osoby fizyczne indywidualnie lub w zespołach - maksymalnie 4-osobowych.


Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody pieniężne, a prace laureatów i finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXVII Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2019 w dniach 13 15 marca  2019 r. w Warszawie.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 18 stycznia 2019 roku.


RYTM ŚWIATŁA – DOM MARZEŃ

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie ”domu marzeń”. Czy będzie to dom usytuowany w ciekawym krajobrazie : zawieszony na skale, nad brzegiem morza czy jeziora, może na wodzie albo pod ziemią, czy może dom o niebanalnej formie i charakterze, w nowoczesnej technologii? To zależy wyłącznie od wyobraźni, kreatywności autora projektu.

Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.
   
Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do światła i opraw oświetleniowych. Organizatorzy konkursu celowo nie wskazują miejsca czy przestrzeni, w której dany projekt oprawy oświetleniowej ma być umieszczony, stąd tytuł konkursu „RYTM ŚWIATŁA…”, aby pozostawić uczestnikom jak najwięcej swobody i uruchomić ich kreatywność.
Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.


W nadchodzącej edycji, Sponsorem Konkursu jest firma KANLUX, której rozwiązania oświetleniowe należy zastosować przy projektowaniu i kreowaniu „domu marzeń”.
Na konkurs można zgłaszać wyłącznie prace dotychczas nie nagradzane a także nie publikowane w mediach i wydawnictwach o zasięgu krajowym i międzynarodowym
Zwycięskie prace zostaną wystawione na Międzynarodowych Targach ŚWIATŁO corocznie organizowanych w Warszawie, dzięki czemu projektanci będą mieli możliwość nawiązania kontaktów z polskimi i zagranicznymi producentami oświetlenia.Regulamin konkursu, karta zgłoszenia oraz potwierdzenie odbioru pracy do pobranie ponizej.

  

 

 REGULAMIN     

KARTA ZGŁOSZENIA POTWIERDZENIE ODBIORU PRACY
    


Wszelkich informacji udziela sekretarz konkursu, Elżbieta Dajer.
Agencji SOMA, ul. Bronikowskiego 1, 02-796 Warszawa, tel. (22) 649 76 69, 649 76 71,
e-mail: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl